Windcrest Light Up 2018 Winners

Congratulations to the 2018 Windcrest Light Up winners and thank you to everyone who participated in the Light Up contest.

​RELIGIOUS/ JOYFUL
Rico & Nancy Sardelli                        710 Moorside                                           1st Place / Grand Prize
Smith Family                                      406 Waycrest                                           2nd Place
Peggy Grunwell                                 5934 Winterhaven                                    3rd Place
Mark & Connie Davis                         5602 Cleardrift                                          Honorable Mention
 
CHURCH/SCHOOL /BUSINESS
Windcrest Elementary                       465 Faircrest Dr.                                     1st Place
Windcrest Golf Club                          8600 Midcrown Dr.                                  2nd Place
Artic Ape                                           5221 Walzem Rd. Ste 1                           3rd Place
Dunkin Donuts                                  5105 Walzem Rd.                                    Honorable Mention
 
CUL DE SAC/BLOCK
Jeanie Weidenbach                          413 Candleglo                                         1st Place
Team Tidecrest                                 406 Tidecrest Dr.                                    2nd Place
Gloria Martinez                                  5202 Metcalf                                           3rd Place
Lisa & Craig Bruce                            6015 Wildwind                                         Honorable Mention
 
MARTHA STEWART WOULD BE PROUD
John & Brenda Wilson                      405 Waycrest Dr.                                    1st Place
John & Kim Ahearn                           414 Driftwind                                           2nd Place
Steve & Laura                                   9155 Windgarden Circle                         3rd Place
Brian & Jennifer Madtes                   1308 James Cook                                   Honorable Mention
 
NOSTALGIC/HANDCRAFTED
Oliver & Rose Marie Evacho            410 TideCrest                                          1st Place
Jeff & Cindy Strzelecki                     410 Candleglo                                          2nd Place
Steve & Susan Hall                          442 Cloudmount                                       3rd Place
Bob & Cindy Belgam                        409 Tidecrest Dr.                                      Honorable Mention
 
CHARLIE BROWNIEST
Johnson Rodriguez                          6302 Mallard Point                                  1st Place
Darlena, Mark,& Cathy Rohleder     405 Candleglo                                         2nd Place
Velma Fahn                                      750 WindRock Dr.                                   3rd Place
Eileen NeuHaus                               6307 Mallard Point                                  Honorable Mention
 
 
CLARK GRISWOLD
Ann & John White                            8629 Windway Dr.                                   1st Place
Lee-Ross Family                              401 Dalecrest                                          2nd Place
Jack Morris                                       614 Crestway                                          3rd Place
Thomas & Margie Wendel                5725 Winsong Dr.                                   Honorable Mention